Veče pod Reflektorom #8

Kako se situacija u kojoj se svi nalazimo menja iz dana u dan, tako se mora menjati i program Reflektor teatra. Pošto ljudi provode sve više vremena napolju, tako je naša ekipa odlučila da prethodna nedelja bude poslednja u kojoj će se emitovati emisija „Veče pod Reflektorom”. Ova emisija trajala je punih deset nedelja i sada je došlo vreme da se oprostimo. Ipak, poslednja epizoda emisije još uvek nije emitovana, već će biti u ponedeljak, 1. juna, na Instragram profilu Reflektor teatra, kada će Marko Panajotović, naš direktor, ugostiti skoro sve voditelje i voditeljke prethodnih epizoda. Ali, prvo, hajde da se podsetimo o čemu smo razgovarali tokom prethodne nedelje.

Radna nedelja započeta je razgovorom koji je vodio takođe Marko Panajotović, a njegov gost bio je Dan Williamson, kreativni producent organizacije ArtReach i saradnik Reflektor teatra na projektu Liberty. Razgovor je tekao na engleskom jeziku, a teme su bile različite – od partnerstva naših ekipa, pa tako i o konkretnim projektima kao što su Journeys Festival International i Artistic Portfolio, preko toga kako se ljudi u Mančesteru bore sa koronom, pa sve do fudbala. Na kraju razgovora, Dan je svima poručio da treba da budemo zajedno iako smo odvojeni, kako kaže, “iako je malo kliše, ipak je odlična poruka”.

U utorak, emisiju je vodio Janko Cekić, glumac Reflektor teatra, a njegov gost bio je Rifat Rifatović, glumac i režiser predstave „Beton mahala”. Teme razgovora bile su zaista različite –  od čitavog procesa stvaranja „Beton mahale” do Izvanrednog pozorišta i benda „Gospođa, bate”. Razgovarali su o Novom Pazaru, koji je Rifatov rodni grad, ali i o Jankovim iskustvima u ovom gradu. Takođe, Rifatović je ulepšao veče gledaocima i dvema pesmama koje je izveo uz gitaru. Za kraj nam je poručio kratku, ali i poruku koju nikada ne bi trebalo da zaboravimo, a to je da se volimo.

Epizoda koja je obeležila sredu bila je nešto drugačija od onih na koje smo navikli. Vodio ju je Đorđe Živadinović Grgur, naš glumac, a njegova gošća bila je Nataša Gvozdenović koju je predstavio kao plesačicu, koreografkinju i plesnu pedagoškinju, ujedno i osobu koja ga uči plesu već dve godine u klubu Dance Factory. Ova epizoda bila je trening i „Veče pod Reflektorom” u jednom i tako je Đorđev opis epizode kao „posebnije večeri” bio adekvatan. Ujedno, tog dana je Nataši bio i rođendan, pa joj je Đorđe dao veoma zanimljiv poklon i pevao rođendansku pesmu.

Četvrtu epizodu prošle nedelje, a 62. „Veče pod Reflektorom” vodio je Uroš Novović, još jedan od glumaca Reflektor teatra, koji je ugostio Stefana Milivojevića, glumca i kolegu sa kojim sarađuje u KPGT-u. Razgovarali su o Stefanovom privatnom i profesionalnom životu, o tome kako je provodio dane u izolaciji, novim i starim projektima, ali su i odgovarali na pitanja publike. Posebnu pažnju posvetili su muzici kojom se Stefan bavi u slobodno vreme, ali i fudbalu. Za kraj, pored razgovaranja o muzici, Stefan nam je i otpevao par pesama i tako pokazao još jedan svoj talenat.

Poslednju emisiju ove nedelje vodila je Tanja Petrović Živković, glumica predstave „Urednik”, a njena gošća bila je Teodora Ristovski, glumica. Na samom početku saznali smo da Teodora nije samo glumica, već i spisateljica, rediteljka, pevačica, pa je s tim u vezi rekla: “Život je previše kratak za sve moje potrebe.” Glumice su razgovorale o tome kako Teodora provodi vreme, na kojim projektima radi, a uz dodatak dosta zanimljivih pitanja tipa „ili-ili”.

Hvala za sve dosadašnje večeri koje smo proveli zajedno prethodnih deset nedelja!